Regranting

Wielka radocha! Nowy rok 2022 rozpoczynamy z DUŻYM wsparciem ❤

Dzięki Fundacja RUBIN i Miasto Stołeczne Warszawa zakupiliśmy 15 zestawów narzędzi i maszynę typu owerlok, dzięki którym poszerzymy naszą działalność o warsztaty introligatorskie! 🙂 Cieszymy się bardzo, bardzo ponieważ nasza Fundacja „Nitomaniacy” jest młodą organizacją i TAKIE wsparcie na początku działalności pozwoli nam – zaproponować Wam jeszcze więcej ciekawych projektów do wspólnej realizacji ❤ A zatem – rozkręcamy się 🙂 Bądźcie czujni – już pod koniec lutego pierwsze warsztaty!
 
Narzędzia i maszynę zakupiliśmy w ramach projektu „Doposażenie warszawskich organizacji pozarządowych – regranting” realizowanego przez Fundacja RUBIN, finansowanego ze środków Miasto Stołeczne Warszawa

Udało nam się zakupić w korzystnej cenie maty samoregenerujące w zestawach. W zestawie znajdują się : okrągły nóż, nożyk do cięć precyzyjnych wraz z wymiennymi wkładami, specjalistyczne klamerki i świetna, bardzo praktyczna linijka. Cieszymy się i już nie możemy się doczekać, kiedy użyjecie ich w czasie naszych spotkań.

Dzięki wsparciu finansowemu mamy dla Was 15 zestawów narzędzi, dzięki którym poszerzymy naszą działalność o dodatkowe warsztaty szycia.

Będziemy od dziś również szyć notesy!

I choć nasza Fundacja „Nitkomaniacy” zajmuje się promowaniem szycia ręcznego to w niektórych przypadkach chcemy zadbać szczególnie o brzegi tkanin z których będziemy tworzyć różne projekty. Profesjonalnie zabezpieczony brzeg sprawi, że Wasze projekty będą nie tylko estetyczne, ale również trwalsze – a więc … poznajcie naszą nową „koleżankę w zespole” 🙂 Juki MO-654DEN

Jak przystało na profesjonalistkę nasza Juki MO-654DEN okazała się dla nas wyzwaniem. By sprawdzić czy wszystko w niej działa poprawnie samodzielnie, bez żadnych dodatkowych szkoleń – tylko z pomocą filmików na YT nauczyłyśmy się z nią współpracować. Nie było łatwo 🙂 Aż 4 nitki, ostry nóż do cięcia tkanin! Ale udało się. Nasza Juki MO-654DEN jest cudowna a jej umiejętności dają nam ogrom możliwości. W trakcie jej poznawania zrodziło się nam w głowie wiele nowych pomysłów, projektów na wspólne warsztaty.

Dziękujemy Agnieszce z Warszawa Szyje za poradę przy wyborze maszyny. Zgodnie z tym o czym zapewnia nas Agnieszka Juki MO-654DEN to maszyna niezawodna – wiele lat bez żadnych napraw i regulacji. Działa bez żadnych zarzutów.

Jako młoda organizacja pozarządowa w tym miejscu chcielibyśmy podziękować Fundacji Rubin i Miastu Stołecznemu Warszawa za zaufanie wspierając nas grantem. Jesteśmy na początku naszej działalności, zakupione narzędzia i maszyna – umożliwią nam realizację wielu wyjątkowych projektów – poszerzając naszą dotychczasową działalność – za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Dziękujemy!