PISANKA „nitką zdobiona” Warsztaty szydełkowania.

Pani Burmistrz Dorota Stegienka wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy zapraszają mieszkańców dzielnicy Ochota do udziału w projekcie 𝑷𝑰𝑺𝑨𝑵𝑲𝑨 𝓷𝓲𝓽𝓴ą 𝔃𝓭𝓸𝓫𝓲𝓸𝓷𝓪 – cykl rękodzielniczych warsztatów opartych na różnych technikach rzemieślniczych.

Cykl warsztatów 𝑷𝑰𝑺𝑨𝑵𝑲𝑨 𝓷𝓲𝓽𝓴ą 𝔃𝓭𝓸𝓫𝓲𝓸𝓷𝓪 powoli wprowadził nas w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Trzecie spotkanie to warsztaty szydełkowania a wraz z nimi PISANKI koronkowe. Dla wielu uczestniczek samo szydełkowanie nie było nowością, ale tworzenie przestrzennych form już tak. Zachęcamy do przejrzenia zdjęć, dzięki nim dowiesz się w jaki sposób tworzyliśmy ażurowe formy 🙂

Warsztaty prowadziła Natalia Natka Słomczyńska, która pisze o sobie: „Rękodzieło mam we krwi. Babcia po szkole plastycznej całe życie hobbystycznie tworzyła , od szycia, poprzez dzierganie, kończąc na malowaniu wszystkim czym się dało. „ naturalnie „ jestem szydełkowa, ale z drutami też się zaprzyjaźniłam. Jakiś czas temu zawładnęła mną frywolitka, próbowałam sił w wiklinie papierowej, quillingu, w sutaszu. Generalnie od lat mam zajęte ręce oglądając tv, jadąc jako pasażer, w metrze, wszędzie gdzie się da.”